Ogłoszenia parafialne 5 czerwca 2022r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                 5 czerwca 2022             

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” . Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

3. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także, jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

5. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800 , w Leśniówce w poniedziałek, Matki Kościoła o 1630 i w środę o 1530.

6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

7. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorację kościoła, w tym tygodniu do sprzątania proszę: Trybus Joanna, Harsze Halina, Janik Anna, Kludacz Leokadia, Kludacz Elżbieta.

8. 18 czerwca jest organizowana przez akcję Katolicką pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Zgłoszenia przyjmuje do 10 czerwca prezes AK p. Edward Widziszewski.

9. Czwartek na spotkanie po mszy św. o 1800 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII

10. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb