Ogłoszenia parafialne 10 lipca 2022r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               10 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

3. W środę, 13 lipca, po Mszy Świętej o godz. 1800 nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

5. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane poniedziałek i piątek rano o 700 w pozostałe dni o 1800.

6. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu proszę: Wilk Paulina, Żurkiewicz Ewelina, Kludacz Małgorzata, Soboń Józef, Frużyńska Justyna.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

8. W minionym tygodniu zakończył ziemską pielgrzymkę wiary Leopold Rachwał:  Niech Bóg, który lituje się i przebacza, wprowadzi naszego zmarłego do prawdziwej ojczyzny i obdarzy szczęściem bez końca.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb