Ogłoszenia parafialne 31 lipca 2022r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            31 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce serdecznie zaprasza na obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość ta rozpocznie się Mszą św. o godz. 1700 (godzina zero) po niej złożone zostaną kwiaty i znicze pod pomnikiem i odmówiona modlitwa w intencji ojczyzny. Dalsza część obchodów nastąpi w Domu Ludowym w Żeglcach.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz modlitwa z ADPDC.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta o godz.1800. O 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, oraz możliwość do przystąpienia w tym czasie do Sakramentu Pokuty. W Leśniówce Msza św. o 1530, od godz. 1500 możliwość spowiedzi.

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

7. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.1800.

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

9. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w poniedziałek o 1700, w środę o 700, w pozostałe dni o 1800.

10. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu proszę: Szczur Klaudia, Szczur Dominika, Buczyńska Teresa, Pelczar Barbara, Michalczyk Mariola.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

12. W ostatnim tygodni odeszła od nas do Pana: Janina Chudzik. Niech dobry Bóg przebaczy jej grzechy i pozwoli oglądać swoje oblicze w niebie.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb