Ogłoszenia parafialne 14 sierpnia 2022r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia jak w każdą niedzielę.

3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także, jako Święto Wojska Polskiego.

5. Msze Św. w tym tygodniu w środę i piątek rano o 700, w wtorek, czwartek i sobotę wieczorem o 1800.

6. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorację kościoła, w tym tygodniu proszę: Liwosz Barbara, Jastrzębska Doris, Dubis Renata, Wilk Krystyna, Szydło Anna.

7. W tym tygodniu odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Odzysk surowców pochodzących z demontaży zebranego sprzętu, pozwoli na zgromadzenie środków finansowych, dzięki którym wspierana jest działalność misyjna Kościoła. Przychody z akcji w tym roku będą przekazane na działalność misyjną Ks. Jacka Żygały pracującego w Peru, pochodzącego z naszej diecezji. Sprzęty można składać obok blaszanego garażu przy plebani w poniedziałek i wtorek.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb