Ogłoszenia parafialne 21sierpnia 2022r.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      21 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

3. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane: poniedziałek, środa i piątek rano o 700, wtorek, czwartek, sobota po południu o 1800.

4. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorację kościoła, w tym tygodniu proszę: Liwosz Marta, Pasterkiewicz Barbara, Jaskółka Wioletta, Samborowska Izabela, Janik Anna.

5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Matka Boża Częstochowska w naszej parafii odbiera szczególną cześć gdyż jest naszą patronką. Uroczystości odpustowe odbędą się u nas w niedzielę 28. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200, przewodniczyć jej będzie i wygłosi homilię ks. Łukasz Mroczek. Uroczystości odpustowe są połączone z dziękczynieniem za zbiory (dożynkami), po procesji poświęcenie wieńców dożynkowych.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. 

7. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Ryszarda Kozioła i Skalskiego Sławomira. Niech Bóg oczyści ich z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb