Ogłoszenia parafialne 28 sierpnia 2022r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 800. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.

5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w poniedziałek, wtorek i środę o 700, czwartek, piątek i sobotę o 1800. Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. w niedzielę o 1600, nie będzie już Mszy św. wigilii niedzielnej.

7. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów o nowe powołania, oraz z ADPDC po Mszy św. o 1800.

8. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godz. 900 odwiedzimy chorych po domach z posługą sakramentalną. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 oraz możliwość spowiedzi. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. W Leśniówce Msza św. w piątek o 1530, przed Mszą możliwość spowiedzi.

9. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu proszę: Sęp Barbara, Paluch Maria, Pec Anna, Doktor Sylwia, Gęsiak Agata

10. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej.

11. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

12`. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach. 

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb