Ogłoszenia parafialne 25 września 2022r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          25 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700 !!!. W Leśniówce Msza św. w środę o godz. 1530, w sobotę różaniec o 1745.

5. Zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakr. Bierzmowania:

– poniedziałek Kl. VIII

– wtorek Kl VI i VII

W sobotę zapraszamy na Mszę św. rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia
I-kom św, będą miały rozdane różańce. Po nabożeństwie różańcowym odbędzie się krótkie spotkanie.

6. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu proszę: Samborowska Zofia, Widziszewska Joanna, Półchłopek Anna, Buczek Ludwika, Buczek Dominika

7. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. o 1700. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

8. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

9. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca.

10. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszach św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

12. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie P. Krystynę Sarnę. Niech miłosierny Bóg da jej udział w światłości wiekuistej.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb