Ogłoszenia parafialne 30 października 2022 r.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         30 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego (modlitwa po Komunii).

2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej parafii Msze Święte będą sprawowane o godz. 730 – Msza św. w Żeglcach, o 900 – w Leśniówce i potem procesja na cmentarz, 1100 – Msza św. w Żeglcach i po niej procesja na cmentarz w Żeglcach.  W sposób szczególny zapraszamy, rodziny zmarłych w tym roku parafian od 1 XI 2021. Będą im przekazane po liturgii Mszy św. znicze, które zapalone zaniosą na groby swoich bliskich.

4. W środę, 2 listopada, – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościoła wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. będą sprawowane: 700 – w kościele parafialnym, 1530 – w Leśniówce, 1700 – w kościele parafialnym.

5. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za zmarłych z APDCZ.

W piątek od godz. 900, odwiedzimy chorych po domach. Wieczorem od 1615 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W Leśniówce Msza o 1530.

W sobotę po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy wspólnie różaniec, powierzając Matce Bożej naszą wspólnotę parafialną, zarówno żyjących jak i tych którzy odeszli już do Pana.

6. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Żeglcach będzie przeprowadzona kwesta  z której środki będą przeznaczone na dokończenie prac przy drodze do cmentarza ( pobocza, rowy). Prosimy, aby na cmentarz wyjeżdżać starą drogą natomiast zjeżdżać nową drogą, aby stosować się do „ruchu okrężnego” na pewno ułatwi to dojazd i powrót z cmentarza.

 7. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 8. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki są wyłożone na stoliku z prasą.

9. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu proszę: Krzywda Elżbieta, Skrzęta Magdalena, Gruba Magdalena, Rudzińska Bernadeta, Wilk Stanisława.

10. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy na sumę rodziców i dzieci przygotowujące się do I-kom. Św. będą miały rozdane książeczki.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

12. Na zakończenie módlmy się za zmarłego Kazimierz Dobosza, którzy w ostatnim tygodniu odszedł do wieczności. Niech miłosierny Pan udzieli mu łaskawie przebaczenia grzechów, oczyści z winy i obdarzy udziałem w zmartwychwstaniu Chrystusa.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb