Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żeglcach.

„Jestem Polakiem i obowiązki mam polskie”. Tak za R. Dmowskim przemawiał w dniu Święta Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

„…Jesteśmy Polakami, bośmy wyrośli z tych ponad tysiąc pięćdziesięcioletnich korzeni, z tej naszej wielkiej tradycji. Jesteśmy Polakami, bośmy wyrośli z tej ziemi. Jesteśmy Polakami, gdy mieszka w nas Polska. I gdy mieszka w nas polskość tej właśnie tradycji. Czasem różnych poglądów, ale jednak wszystko obrośnięte na tym jednym pniu, wyrastające z tego jednego historycznego i chrześcijańskiego korzenia: tradycji, kultury ukształtowanej przez różne prądy, ale jakże cennej i jakże zażarcie bronionej przez kolejne pokolenia, które nie dały sobie jej odebrać…”

Szanujmy niepodległość naszej ojczyzny i módlmy się o Jej wolność i bezpieczeństwo powierzając Polskę opiece Matki Bożej.

W uroczystościach, oprócz władz gminnych udział wzięli: poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, przedstawiciele Sejmiku Województwa podkarpackiego, radni Powiatu Krośnieńskiego, przedstawiciele PSP i OSP, Policji, poczty sztandarowe szkół Gminy Chorkówka i OSP oraz wiele innych znamienitych osobistości. Po uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji ojczyzny, delegacje różnych szczebli złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem „W hołdzie poległym, pomordowanym i prześladowanym za Ojczyznę” przed kościołem parafialnym w Żeglcach.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział i modlitwę.

Zdjęcia ze strony gminy: https://chorkowka.pl

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb