Ogłoszenia parafialne 20 listopada 2022r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz.1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została, jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

5. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie różańcowej po Mszy św. o 1700 Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.

6. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Roraty w naszym kościele codziennie w dzień powszedni o godz. 700. W niedzielę przez cały adwent, pierwsza Msza św. także o godz. 700.

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700. W Leśniówce w środę o 1530.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Magdziak Monika, Nowak Justyna, Serwa Marzena, Mastej Anna, Nowak Małgorzata.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

10. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana, Pani Grażyna Bugielska. Niech Pan przyjmie Ją do Swojego Królestwa; Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb