Ogłoszenia parafialne 27 listopada 2022r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                                       27 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi, jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 700.

3. W środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

4. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za zmarłych z ADPDCZ.

W piątek od godz. 900, odwiedzimy chorych po domach. Wieczorem od 1615 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

W sobotę po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy wspólnie różaniec, powierzając Matce Bożej naszą wspólnotę parafialną, zarówno żyjących jak i tych, którzy odeszli już do Pana.

5. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 roraty, wieczorem Msza św. o 1700, w Leśniówce w środę i w piątek o 1530 .

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Dubis Dorota, Wityńska Beata, Welcer Nina, Glazar Anna, Bukowska Adrianna.

8. Dzisiaj po Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Od 5 XII Pan kościelny rozniesie opłatki po domach. Rozpocznie od Chorkówki od strony Zręcina. Przyjmijmy Go życzliwie, ofiara złożona przy tej okazji jest formą rekompensaty za całoroczną pracę w parafii.

9. Najbliższa niedziela, będzie niedzielą adoracyjną, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb