Ogłoszenia parafialne 6 listopada 2022r.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz.700 i o 1600. O godz. 1600 odbędą się gminne uroczystości związane ze świętem. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie po mszy św. wieczorowej. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego. W miesiącu listopadzie w drugą, trzecią i czwartą niedzielę będzie odprawiana Msza św. Przez cały rok w jedną z niedziel miesiąca będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, wypominki można jeszcze składać. Są wystawione na stoliku z prasą.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700. Za wyjątkiem piątku, kiedy to Msza św. po południu będzie o godz. 1600.

7. W piątek z racji święta państwowego jest udzielona dyspensa, można spożywać pokarmy mięsne.

8. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu proszę: Prętnik Alicja, Gierlasińska Katarzyna, Wiatr Magdalena.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb