Ogłoszenia parafialne 11 grudnia 2022r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. We wtorek 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój na świecie. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy wspólnie różaniec modląc się w tych intencjach oraz polecimy Bogu naszą parafię. Po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej.

4. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

5. Można jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Świece znajdują się na stoliku z prasą.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Waliszko Gabriela, Kuruc Kukulska Krystyna, Kukulska Pazdra Sylwia, Łukaszewska Magdalena, Mastej Monika.

7. Msze św. w tym tygodniu rano o 700 i wieczorem o 1700 .

8. W piątek od godz. 900 odwiedzimy chorych po domach przed świętami, proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb