Ogłoszenia parafialne 18 grudnia 2022r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                           18 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

2. Do soboty włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 700

3. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

4. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką.   W Leśniówce Pasterka o godz. 2200 Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.

5. We wtorek, w naszej parafii odbędzie się spowiedź świąteczna w godzinach od 1400 do 1700 z przerwą od 1530 do 1600. W Leśniówce spowiedź od godz. 1500. W tym tygodniu wyjątkowo Msza św. w Leśniówce będzie sprawowana we wtorek po zakończeniu spowiedzi ok. godz.1615.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień rano o godz. 700, natomiast po południu nie będzie we wtorek, piątek i w sobotę.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, następne sprzątanie będzie po świętach, termin proszę uzgodnić z panem kościelnym. Proszę osoby: Misiak Bożena, Rachwał Teresa, Puzio Ryszard, Drąg Krystyna, Drąg Monika

8. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb