Ogłoszenia parafialne 4 grudnia 2022r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. W naszej parafii Msze Święte tego dnia w kościele parafialnym o godz. 700, 1300 i o 1800, w Leśniówce o godz. 1630. Na Msze św. o 1800 w Żeglcach, zapraszamy szczególnie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się od I-komunii św. Będą miały rozdane medaliki NMP. O godz. 1200 w Żeglcach odbędzie się „Godzina łaski” zakończona Mszą św. o, 1300 na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

3. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 700. Cały tydzień msze św. o 700 i o 1700 .

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Frużyńska Marzena, Urbanik Sylwia, Pękala Dorota, Welcer Zuzanna, Waliszko Lucyna.

5. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są wystawione na stoliku z prasą. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Cena 10 zł

6. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb