Ogłoszenia parafialne 29 stycznia 2023r.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                 29 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej parafii o godz. 700 i o 1800, w Leśniówce o 16:30.

2. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

3. W piątek obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. wieczorem błogosławieństwo świec, jabłek i gardła. Św. Błażej jest patronem chorób gardła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek rano od godz. 900 odwiedzimy chorych po domach, od 1615 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi, przed Mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę po Mszy św. wieczorowej wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

5. Najbliższa niedziela, 5 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu na godz. 800 proszę: Zając Elwira, Łopatkiewicz Edyta, Gajewska Renata, Bazan Małgorzata, Jędrzejczyk Katarzyna

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700 z wyjątkiem czwartku, W Leśniówce w środę i piątek o 1530, w czwartek o 1630.

8. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana, z naszej wspólnoty parafialnej  Gęsiak Antoni. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1300. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb