Ogłoszenia parafialne 5 lutego 2023r.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                       5 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Św.

3. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

4. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także, jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. 

5. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o godz. 7:00 i o 17:00W Leśniówce Msza św. w środę o 15:30.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 8:00  proszę: Kochańska Halina, Pikuła Bernarda, Majchrzak Olga, Foremny Kazimiera, Sajdak Paulina

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb