Ogłoszenia parafialne 19 marca 2023r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                     19 marca 2023

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…) „, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.  To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W piętek rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi O. Krzysztof OFM.

W Leśniówce o 1630 Msza św. z nauką rekolekcyjną.

O godz. 1800 w Żeglcach Msza św. z nauką ogólną i po niej Droga Krzyżowa.

4. Sobota, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

O 1630 w Leśniówce Msza św. z nauką ogólną.

W Żeglcach o godz.900 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla ludzi starszych i chorych.

O 1500 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży.

O 1800 – Msza św. z nauką ogólną .

5. W niedzielę porządek niedzielny.

Proszę o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty, o potrzebne łaski od Ducha Św. i abyśmy jak najlepiej skorzystali z tych rekolekcji, jako wspólnota parafialna.

6. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i o 1800 (przechodzimy na czas letni).

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę w sobotę wyjątkowo na godz. 730. Sobczak Edyta, Mróz Lucyna, Gradowicz Anna, Doniek Karolina, Jagieło Katarzyna

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu:.

9. Na stoliku z prasą są wystawione paschaliki i miody w cenie 10zł, zebrane ofiary są przeznaczone na Caritas.

10. Jak to było zapowiadane, dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na Fundację Pomocy Młodzieży im. Św. Jana Pawła II „Wzrastanie”

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.