Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa

Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Na mszach św. jest czytana liturgia Męki Pańskiej. Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy na święto Paschy, gdzie był witany gałązkami palm. Dla upamiętnienia tego zdarzenia przynosimy tego dnia do poświęcenia ozdobne palmy. Pięknie świadczy o wierze i podtrzymywaniu tradycji, ponieważ, jak widać na zdjęciach, bardzo dużo dzieci przybyło z pięknymi palmami. Oprócz tych indywidualnych palm, zostały również wykonane duże palmy przez Koła Gospodyń w Żeglcach i Chorkówce, OSP w Żeglcach (najwyższa), Stowarzyszenie „Żechcę”, a także przez dzieci z przedszkola MISIOWO w Chorkówce. Dziękujemy wszystkim za włożony trud w wykonaniu pięknie ozdobionych palm.

Po zakończeniu uroczystej sumy wysłuchaliśmy pieśni pasyjnych w pięknym wykonaniu chóru „Legato” działającego przy GCKCiS w Chorkówce. Serdeczne Bóg zapłać.

Dosłane zostały zdjęcia z Niedzieli Palmowej w Leśniówce, gdzie również wykonano piękne palmy.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb