Ogłoszenia parafialne 2 kwietnia 2023r.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                                            2 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm, dzisiejszą niedzielą, rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. W całej Polsce odbywają się w dniu dzisiejszym marsze w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II. W naszym kościele o godz. 1530 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i litanię do Jana Pawła II, ofiarując w tej właśnie intencji. Bezpośrednio po tym będą Gorzkie Żale. Po Gorzkich Żalach, zmiana tajemnic różańcowych.

2. Jutro w naszej parafii odbędzie się spowiedź świąteczna od godz. 1500 do 1800 z przerwą o 1630,  w Leśniówce od godz. 1530 – 1700.

3. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Ze śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemice” można uzyskać odpust zupełny. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz.. 2200. W Leśniówce Msza św. o 1630.

4. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 1800. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do Grobu Pańskiego. O godz. 2100 śpiew Gorzkich Żali.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 2200.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta.

5. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny: w kościele parafialnym o godzinach;  900, 1000, 1200. Debrza 1030, Chorkówka na placu przy Gminie o 1030 a następnie przy Domu Strażaka i w Leśniówce w kościele o 1100.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: Wasłowicz Danuta, Wasłowicz Anna, Biedroń Urszula, Cyburt Elżbieta, Rachwalska Renata.  Sprzątanie po zakończeniu liturgii Wielkiej Soboty.

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane: w poniedziałek i wtorek tylko rano o godz. 700, w środę o 700 i o 1800, w Leśniówce o 1530 w czwartek, piątek i sobotę liturgię rozpoczynamy o godz. 1800.

8. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 1800. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę o godz. 600 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 1600 procesja na cmentarz.

W poniedziałek Wielkanocny Mszy św. o godz. 1600 nie będzie.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego grobu.

10. W dniu dzisiejszym tak jak było zapowiadane jest organizowana akcja „Pola Nadziei” przy wyjściu z kościoła dzieci ze szkoły w Żeglcach i Chorkówce będą kwestować na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum. Dzisiaj po sumie odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu chóru „Legato”.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb