Ogłoszenia parafialne 23 kwietnia 2023r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                 23 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800.

4. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z niedzieli.

5. 1 maja będziemy przeżywać wizytację kanoniczną Ks. Bpa Stanisława Jamrozka. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 1100 , na którą serdecznie zapraszam. W czasie Mszy Bp udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, a po Mszy św. spotka się z grupami działającym przy naszej parafii. Szczególnie zapraszam członków Żywego Różańca, APDC i AK.

Proszę bardzo, aby młodzież która ma przystąpić do bierzmowania, świadkowie, rodzice skorzystali z sakramentu spowiedzi w ciągu tygodnia. Codziennie pół godziny przed Mszą będziemy spowiadać.

6. W czwartek, piątek i w sobotę odbędzie się triduum przed bierzmowaniem, na które zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

7. W środę odbędzie się spotkanie ministrantów.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Małgorzata Frużyńska, Joanna Frużyńska Maszado, Magdalena Kochanik, Anna Stanoch, Ewa Węgrzyn.

9. W najbliższą niedzielę, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb