Ogłoszenia parafialne 14 maja 2023r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                              14 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

3. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

4. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800. W Leśniówce w środę o 1530 .

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Śliwińska Magdalena, Wolska Agnieszka, Wolska Bernadetta, Sajdak Jolanta, Najba Anna.

7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 1800. W Leśniówce o 1845 serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. 

8. Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce zaprasza,  na V Przegląd Pieśni Maryjnych i Pielgrzymkowych który odbędzie się w Bóbrce, 21 maja 2023r. o godz. 1400

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb