Ogłoszenia parafialne 11 czerwca 2023 r.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               11 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. We wtorek 13 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją Eucharystyczną. Po Nabożeństwie spotkanie AK.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o 1800 poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci

4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Od poniedziałku do środy będzie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci. Można je składać przy plebani obok garażu. Dochód jest przekazywany na cele misyjne.

6. W dniach 30.06 do 01.07 odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu, a także na Krzeptówki do Narodowego Sanktuarium MB Fatimskiej oraz nowopowstałego Sanktuarium bl. Kard. S. Wyszyńskiego na Bachledówce. Ciekawy program. Koszt 280 zł. Więcej informacji w zakrystii oraz na kartkach wystawionych na stoliku z prasą.

7. Msze św. w tym tygodniu cały tydzień o 700 i o 1800. W Leśniówce w środę o 1530 i we czwartek o 1630, zakończenie oktawy.

8. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorację kościoła, w tym tygodniu proszę: Rachwał Alicja, Chrebor Zofia, Czapor Bogusława, Słowik Matys Olga, Szumlańska Paulina.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb