Ogłoszenia parafialne 4 czerwca 2023 r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: rano o 730. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz.900 w Żeglcach po przyjściu do kościoła w Leśniówce Msza św. i po południu o 1600 Msza św. w Żeglcach dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Pierwszy ołtarz w Żeglcach przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych z Żeglec, w Chorkówka, rodzice dzieci pierwszokomunijnych z Chorkówki, trzeci, przy kaplicy w Chorkówce, i czwarty w Leśniówce. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Msza św. w Żeglcach o 900 będzie sprawowane w intencji dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej i ich rodziców.

3. Od piątku przez najbliższy tydzień po Mszy św. i Litanii do Serca Pana Jezusa procesja z Najświętszym Sakramentem.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Gruszka Małgorzata, Kijek Wojciech, Duda Teresa, Głowacka Małgorzata, Ordyna Justyna.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800 (z wyjątkiem czwartku) w Leśniówce w środę o 1530, w następujących intencjach:

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb