Ogłoszenia parafialne 16 lipca 2023 r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piętnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W sobotę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom.

3. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane: poniedziałek, środa i piątek rano o 1800, wtorek, czwartek i sobotę o 700.

4. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu proszę: Waliszko Marta, Bibinin Karolina, Czelny Krystyna, Węgrzyn Irena, Wityńska Dorota.

5. W środę po Mszy św. zapraszam chętne osoby do utworzenia „Margaretki” (ofiarowania modlitwy) w intencji ks. Prałata i ks. Tomasza.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Św. Krzysztofa. Po Mszach św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Jak w lata poprzednie, będzie przeprowadzona zbiórka dla MIVA Polska. Fundacja ta finansuje zakup środków transportu dla Polskich misjonarzy na całym świecie.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb