Ogłoszenia parafialne 24 lipca 2023 r.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Jutro, we wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. We wtorek także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć, jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i kierowców. Ofiary na rzecz MIVA Polska, można składać do koszyków, które znajdują się przy wyjściu z kościoła. Są tam wyłożone obrazki z modlitwą do Św. Krzysztofa można sobie je zabrać aby wstawiennictwo Św. patrona towarzyszyło nam w naszych podróżach.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w środę na godz. 800 proszę: Wityńska Joanna, Łopatkiewicz Barbara, Łopatkiewicz Elżbieta, Rodak Renata, Bibinin Sylwia.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w poniedziałek, środę i piątek wieczorem o godz. 1800, w wtorek, czwartek i sobotę, rano o godz. 700.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę.

8. W ostatnią niedzielę sierpnia, jak co roku obchodzimy w naszej parafii odpust MB Częstochowskiej. Uroczystości odpustowe będą połączone z dziękczynieniem za plony. Proszę bardzo o przygotowanie wieńców dożynkowych.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb