Ogłoszenia parafialne 30 lipca 2023 r.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym siedemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce serdecznie zaprasza na obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość ta rozpocznie się Mszą św. o godz. 1700 (godzina zero) po niej złożone zostaną kwiaty i znicze pod pomnikiem i odmówiona modlitwa w intencji ojczyzny. Dalsza część obchodów nastąpi w Domu Ludowym w Żeglcach.

3. Środa, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

5. W piątek, Msza Święta o godz.1800. O 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, oraz możliwość do przystąpienia w tym czasie do Sakramentu Pokuty. W Leśniówce Msza św. o 1530, od godz. 1500 możliwość spowiedzi.

6. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.1800.

8. W najbliższą niedzielę 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Będzie to także pierwsza niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

9. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane we wtorek o 1700, w czwartek o 700, w pozostałe dni o 1800.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Łopatkiewicz Barbara, Serwa Magdalena, Laskoś Maria, Laskoś Jolanta, Wityński Robert.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

12. W ostatnim tygodni odszedł od nas do Pana: Józef Dubis. Niech dobry Bóg przebaczy jej grzechy i pozwoli oglądać swoje oblicze w niebie.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb