Ogłoszenia parafialne 13 sierpnia 2023 r.

DEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dziewiętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej parafii tego dnia jak w każdą niedzielę.

3. W polskiej tradycji uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

4. We wtorek przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także, jako Święto Wojska Polskiego.

5. Msze Św. w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek rano o 1800, w czwartek i sobotę rano o 700.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Dyląg Dorota, Lorenc Izabela, Flejszar Wioletta, Michalczyk Emilia, Szczur Alicja

7. W przyszłą niedzielę w Chorkówce odbędą się Dożynki Gminne.

– 1330 – Zbiórka delegacji wieńcowych przy Domu Strażaka w Chorkówce

– 1345 – Przemarsz korowodu dożynkowego na plac obok Centrum Kultury

– 1400 – Msza Święta polowa na estradzie przy Centrum Kultury

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb