Ogłoszenia parafialne 20 sierpnia 2023 r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

2. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

3. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane: poniedziałek, środa i piątek o 1800, wtorek, czwartek, sobota o 700.

4. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorację kościoła, w tym tygodniu proszę: Szczur Patrycja, Gunia Grażyna, Węgrzynowska Edyta, Kukulska Ewa, Laskoś Anna.

5. W sobotą, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Matka Boża Częstochowska w naszej parafii odbiera szczególną cześć gdyż jest naszą patronką. Uroczystości odpustowe odbędą się u nas w niedzielę 27. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1200, przewodniczyć jej będzie i wygłosi homilię o. Zenon, Bernardyn. Uroczystości odpustowe są połączone z dziękczynieniem za zbiory (dożynkami), po procesji poświęcenie wieńców dożynkowych.

6. Dzisiaj o godz. 1400 w Chorkówce przy Domu Kultury będzie sprawowana Msza św. z okazji Gminnych Dożynek.

7. Dzisiaj po Mszach św. jest przeprowadzana zbiórka na rzecz ofiar powodzi w Słowenii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb