Ogłoszenia parafialne 27 sierpnia 2023 r.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane we wtorek i czwartek o 700, pozostałe dni o 1800. Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o 1600.

5. Piątek, 1 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godz. 900 odwiedzimy chorych po domach z posługą sakramentalną. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 oraz możliwość spowiedzi. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. W Leśniówce Msza św. w piątek o 1530, przed Mszą możliwość spowiedzi. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

W piątek rozpoczniemy również nowennę przed uroczystością Beatyfikacji rodziny Ulmów która odbędzie się 10 września w Markowej. Serdecznie zachęcamy do udziału w nowennie.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Ratajczak Jolanta, Drzyzga Bożena, Kurzawa Ewa, Drzyzga Aneta, Serwińska Małgorzata.

7. W sobotę, 2 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej.

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

9`. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb