Ogłoszenia parafialne 10 września 2023 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś w Markowej odbędą się uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów. Początek transmisji telewizyjnej o godz. 1000 zachęcamy do oglądania.

3. We wtorek po Mszy św. wieczorowej zapraszam na spotkanie ministrantów.

4. We środę, 13 września, nabożeństwo fatimskie procesja różańcowa po Mszy św. o godz. 1800. Po procesji spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszam także na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII, i VIII

5. W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Po Mszy św. wieczorem zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane rano o 700 i wieczorem o 1800. W Leśniówce Msza św. w środę o 1530.

8. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorację kościoła. W tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Kuruc Renata, Piękoś Renata, Czuchrzyńska Beata, Bąk Małgorzata, Kłosowicz Marianna.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb