Ogłoszenia parafialne 3 września 2023 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. W poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 800. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.

3. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane rano o 700 i wieczorem o 1800 w piątek o 1700. Dzisiaj po przerwie wakacyjnej wznawiamy odprawianie Mszy św. o 1600 w niedzielę.

4. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów o nowe powołania, oraz z APDC po Mszy św. o 1800.

5. Piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 700, 1700 i przy krzyżu na kolanówce o 1800. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej o godz.1700.

6. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu proszę: Kwolek-Szwast Anna, Wojtuń Lucyna, Gromek Anna, Skrzęta Jolanta, Buczyńska Marzena.

7. W przyszłą niedzielę ze względu na uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów w Markowej, porządek Mszy św. w parafii będzie zmieniony aby umożliwić obejrzenie transmisji telewizyjnej z tych uroczystości. Msze św. będą sprawowane o godz. 730 w kościele parafialnym, o godz. 900 równocześnie w Żeglcach i Leśniówce i o godz. 1600 w Żeglcach.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Pan odeszła Helena Bąk z Leśniówki. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1400 Msza św. pogrzebowa w Leśniówce. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.

9. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb