Ogłoszenia parafialne 1 października 2023r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś dwudziesta szósta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego.

2. Jutro wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. o 1700, w niedzielę o godz. 1600. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

5. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

6. W środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

7. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych po domach od godz. 900.

9. W sobotę obchodzimy w liturgii Wspomnienie NMP Różańcowej po Mszy św. odbędzie się powołanie do życia „Margaretek” które swoją modlitewną opieką obejmą Ks. Prałata Jana i Ks. Wikariusza Tomasza. Bóg zapłać za modlitwę.

10. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1700. W Leśniówce w środę i piątek o 1530 msza św. a po niej różaniec, w pozostałe dni różaniec o 1745.

11. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Bielecka Kinga, Smoleń Danuta, Krzywda Elżbieta, Cieśluk Teresa, Bukowska Monika.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb