Ogłoszenia parafialne 29 października 2023 r.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.

2. We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej parafii Msze Święte będą sprawowane o godz. 730 – Msza św. w Żeglcach, o 900 – w Leśniówce i potem procesja na cmentarz, 1100 – Msza św. w Żeglcach i po niej procesja na cmentarz w Żeglcach. W sposób szczególny zapraszamy, rodziny zmarłych w tym roku parafian od 1 XI 2022. Będą im przekazane po liturgii Mszy św. znicze, które zapalone zaniosą na groby swoich bliskich.

4. W czwartek, 2 listopada, – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościoła wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. będą sprawowane: 700 – w kościele parafialnym, 1530 – w Leśniówce, 1700 – w kościele parafialnym.

5. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za zmarłych z APDCZ.

6. W piątek od godz. 900, odwiedzimy chorych po domach. Wieczorem od 1615 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W Leśniówce Msza o 1530.

7. W sobotę po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy wspólnie różaniec, powierzając Matce Bożej naszą wspólnotę parafialną, zarówno żyjących jak i tych którzy odeszli już do Pana.

8. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Żeglcach będzie przeprowadzona kwesta z której środki będą przeznaczone na prace przy cmentarzu. Prosimy, aby na cmentarz wyjeżdżać starą drogą natomiast zjeżdżać nową drogą, aby stosować się do „ruchu okrężnego” na pewno ułatwi to dojazd i powrót z cmentarza.

9. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

10. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych „wypominkach”. Kartki są wyłożone na stoliku z prasą.

11. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Bajgier Katarzyna, Dubis Zofia, Skowronek Aleksandra, Marszał Zofia, Zadylak Bogumiła.

12. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

12. Na zakończenie módlmy się za zmarłą Stanisławę Liwosz, która w piątek odeszła do wieczności. Niech miłosierny Pan udzieli jej łaskawie przebaczenia grzechów, oczyści z winy i obdarzy udziałem w zmartwychwstaniu Chrystusa. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 30 X o godz. 1300. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb