Ogłoszenia parafialne 19 listopada 2023 r.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 19 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku liturgicznego.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została, jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

3. W środę, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

4. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie różańcowej po Mszy św. o 1700 Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.

5. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700. W Leśniówce w środę o 1530.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Krzywda Natalia, Socha Agata, Malarczyk Maria, Malarczyk Beata, Szymańska Małgorzata.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

9. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana, Pan Zdzisław Serwiński. Niech Pan przyjmie Go do Swojego Królestwa; Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb