Ogłoszenia parafialne 26 listopada 2023 r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz.1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. . W czwartek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

4. W piątek od godz. 900, odwiedzimy chorych po domach. Wieczorem od 1615 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

W sobotę po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy wspólnie różaniec, powierzając Matce Bożej naszą wspólnotę parafialną, zarówno żyjących jak i tych, którzy odeszli już do Pana.

5. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

Będzie to pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, po sumie zmiana tajemnic różańcowych

W niedzielę przez cały adwent, pierwsza Msza św. o godz. 700.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700. W Leśniówce w środę i w piątek o 1530.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Częczek Aneta, Samborowska Justyna, Pilawska Wioletta, Głowa Anna, Mackoś Marzena

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

9. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana, Pan Artur Mackoś. Niech Pan przyjmie Go do Swojego Królestwa; Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb