Ogłoszenia parafialne 17 grudnia 2023 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. Do soboty włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratnie o godz. 700.

3. W niedzielę, 24 grudnia, czwarta niedziela adwentu Msze św. do południa tak, jak w każdą niedzielę, z racji Wigilii nie będzie Mszy św. o 1600. Wieczorem wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

4. W czwartek, w naszej parafii odbędzie się spowiedź świąteczna w godzinach od 1400 do 1700 z przerwą od 1530 do 1600. W Leśniówce spowiedź od godz. 1500. W tym tygodniu wyjątkowo Msza św. w Leśniówce będzie sprawowana we czwartek po zakończeniu spowiedzi ok. godz.1615.

5. W piątek od godz. 1100 odwiedzimy chorych po domach przed świętami, proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień rano o godz. 700, natomiast nie będzie mszy po południu ze względu na spowiedzi w dekanacie.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Fruga Elżbieta, Głód Zofia, Gazda Katarzyna, Czelny Małgorzata, Pigoń Iwona.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb