Ogłoszenia parafialne 24 grudnia 2023 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWNTU                                                                                   24 12 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu.  Modlimy się, abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin.

2.Dziś dzień imienin ks. Abp. Adama Szala. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

Dziś Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

3.Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką.   W Leśniówce Pasterka o godz. 2200 Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.

4.We wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, po mszach św. błogosławieństwo owsa. Nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

5. W środę święto świętego Jana, apostoła i ewangelisty, po mszy św. wieczorem błogosławieństwo wina.

6. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny i zakończenie roku Pańskiego 2023. Nabożeństwo dziękczynne po mszy św. o godz. 1600. Zachęcamy serdecznie do udziału, za który można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7.  W tym roku planujemy odbyć wizytę kolędową w tradycyjnej formie. Początek byłby od godz. 900.

27 XII – Chorkówka osiedle od Zręcina.

28 XII – Chorkówka osiedle ciąg dalszy oraz Chorkówka w stronę Kobylan.

29 XII – Chorkówka Podlas i Wieś.

30 XII – Chorkówka Cieplice i Chorkówka w stronę Żeglec.

Drugi ksiądz odwiedzi Leśniówkę, początek 27 XII od godz. 900, rozpoczniemy od „za lasu”. Codziennie odwiedziny trwają do około 1930. Proszę, aby przyjechać po księży około godz. 850.

8. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane : cały tydzień o 700 i o 1700. W Leśniówce wyjątkowo nie będzie mszy św. w środę.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, było trzy panie, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Helnarska Halina, Helnarska Katarzyna, Harsze Jadwiga, Harsze Bożena, Turek Kinga

10. Planowana jest w tym roku organizacja Orszaku Trzech Króli.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.    

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb