Ogłoszenia parafialne 21 stycznia 2024r.

TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU 21 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2. W czwartek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Bałaban Bogusława, Cieślak Sabina, Fruga Maria, Najba Iwona, Gradowicz Emilia.

4. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700 , a w Leśniówce Msza św. w środę o 1530.

5. W przyszłą niedzielę 28 stycznia 2024 w naszym kościele, po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią: Chór LEGATO, Dziecięco­-Młodzieżowy Zespół Ludowy ZAZULA, oraz Zespół Wokalny INDIGO. Koncert będzie połączony z akcją charytatywną na rzecz Antosia z Wietrzna.

6. Duszpasterstwo do spraw misji Archidiecezji Przemyskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na dzieła misyjne prowadzone przez kapłanów i siostry zakonne pracujące na misjach, a pochodzące z naszej Archidiecezji. Przekazanie 1,5% podatku w naszych rozliczeniach będą świadectwem odpowiedzialności i pamięci o naszych misjonarzach. Ulotki informacyjne znajdują się na stoliku z prasą.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb