Ogłoszenia parafialne 28 stycznia 2024 r.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej parafii o godz. 700 i o 1800, w Leśniówce o 1630.

2. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

3. W sobotę obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. wieczorem błogosławieństwo świec, jabłek i gardła. Św. Błażej jest patronem chorób gardła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek po mszy św. nabożeństwo z ADPDC

– w piątek rano od godz. 900 odwiedzimy chorych po domach, od 1715 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi, przed Mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę po Mszy św. wieczorowej wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

5. Najbliższa niedziela, 4 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Guzik Krystyna, Czaja Wojciech, Jania Agata, Jania Dariusz, Strzępek Monika

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień 1700 z wyjątkiem piątku, W Leśniówce w piątek o 1630 , nie będzie mszy w środę.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią: Chór LEGATO, Zespół wokalny INDIGO, oraz Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Ludowy ZAZULA. Koncert będzie połączony z akcją charytatywną na rzecz Antosia z Wietrzna.

9. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb