Ogłoszenia parafialne 31 grudnia 2023 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz.1600. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Porządek Mszy św. niedzielny.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po mszy św. wieczorem nabożeństwo z ADPDC. W piątek o 1615 wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz możliwość spowiedzi.

4. W sobotę 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. niedzielny.

Tego dnia organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. Zbiórka pod Domem Ludowym o godz. 1030 wyjście do kościoła ok. 1040. Organizatorzy zachęcają najmłodszych do przebrania się w orszakowe stroje, za które przewiduje się drobne upominki.

5. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Będzie to niedziela adoracyjna.

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane : cały tydzień o 700 i o 1700. Leśniówka w środę i w piątek o 1530.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w piątek po mszy św. wieczorem proszę: Zagórska Ewelina, Ziarko Ewa, Dziadosz Grażyna, Trybus Joanna, Harsze Halina.

9. Porządek dalszej wizyty duszpasterskiej: wtorek, środa i czwartek: jeden ksiądz rozpocznie od Debrzy i będzie kierował się w kolejne dni przez Wygodę w stronę Podlasu. Drugi od Chorkówki do krzyżówki w Żeglcach. Codziennie rozpoczynamy o godz. 1500.

10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb