Ogłoszenia parafialne 7 stycznia 2024r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 7 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

4. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane o godz. 700 i o 1700 , a w Leśniówce w środę o godz. 1530.

5. W sobotę 13 stycznia po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo różańcowe. Odmówimy wspólnie różaniec w intencji naszej parafii, ojczyzny i o pokój na świecie.

6. Porządek dalszej wizyty duszpasterskiej: jutro od godz. 1500 jeden ksiądz pójdzie na „Zadwór” od dołu (od zakrętu), drugi na „Kolanówkę” od Przylasków. W środę od godz. 1500 odwiedzimy mieszkańców ul. Zręckiej, jeden ksiądz pójdzie od Zręcina a drugi od Żeglec.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Janik Anna, Kludacz Leokadia, Kludacz Elżbieta, Szydło Danuta, Gradowicz Wioletta.

7. Prosimy prenumeratorów „Niedzieli” o wpłatę abonamentu za IV kwartał w wysokości 130zł.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

10. W tym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty p. Antoni Cyburt. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.1300 Msza św. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb