Ogłoszenia parafialne 11 lutego 2024 r.

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.

2. Dziś, tradycyjnie rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

3. W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Obowiązuje post ścisły. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia: w Żeglcach o godz. 800 i 1800, a w Leśniówce o 1630.

4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki po Mszy św. o godz. 1700 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1600. Zapraszamy całymi rodzinami. W Leśniówce droga krzyżowa w środę, gorzkie żale w niedzielę po Mszy św.

5. Msze św. w tym tygodniu rano o 700 i o 1700 z wyjątkiem środy.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Rachwalska Gabriela, Żurkiewicz Ewelina, Kludacz Małgorzata, Soboń Józef, Frużyńska Justyna.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

8. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka Agata Starzyk z Chorkówki. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb