Ogłoszenia parafialne 17 marca 2024 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej po Mszy św. o godz. 1800 oprawę muzyczną poprowadzi zespół „Libera nos”

3. Najbliższa niedziela, 24 marca, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm w kościele parafialnym na sumie. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

4. Msze św. w tym tygodniu cały tydzień o 700 i o 1800 w Leśniówce w środę o 1530.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Pasterkiewicz Barbara, Liwosz Barbara, Jastrzębska Doris, Dubis Renata, Szydło Anna.

6. Bóg zapłać za ofiary złożoną na kwiaty do Bożego Grobu.

7. W niedzielę palmową Szkolne Koło Wolontariatu z Żeglec i Chorkówki organizuje kiermasz na rzecz hospicjum w Krośnie „Pola Nadziei”. Po Mszach św. będą sprzedawane żonkile.

8. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie przygotowujące do bierzmowania uczniów klas VIII. Bierzowanie w tym roku odbędzie się 12 04 w Zręcinie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb