Ogłoszenia parafialne 24 marca 2024 r.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 24 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm dzisiejszej niedzieli rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1600.

2. Jutro w naszej parafii odbędzie się spowiedź świąteczna od godz. 1400 do 1700 z przerwą o 1530, w Leśniówce od godz. 1500 – 1700.

3. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji ze śpiewem hymnu „Sław, języku, Tajemice”. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 2200. W Leśniówce Msza św. o 1630.

4. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 1800. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. O godz. 2100 śpiew Gorzkich Żali. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz.2200.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta.

5. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny: w kościele parafialnym o godzinach; 900, 1000, 1200. Debrza 1030, Chorkówka na placu przy Gminie o 1030 a następnie przy Domu Strażaka i ok. 1100 w Leśniówce w kościele .

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: Liwosz Marta, Jaskółka Wioletta, Samborowska Izabela, Janik Anna, Sęp Barbara. Sprzątanie po zakończeniu liturgii Wielkiej Soboty.

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane: w poniedziałek, wtorek i środę tylko rano o godz. 700, w czwartek, piątek i sobotę liturgię rozpoczynamy o godz. 1800.

8. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 1800. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę o godz. 600 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 1600 procesja na cmentarz.

W poniedziałek Wielkanocny Mszy św. o godz. 1600 nie będzie.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego grobu.

10. W dniu dzisiejszym tak, jak było zapowiadane jest organizowana akcja „Pola Nadziei”. Przy wyjściu z kościoła dzieci ze szkoły w Żeglcach i Chorkówce będą kwestować na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum.

11. W najbliższy wtorek o godz. 1700 zapraszamy ministrantów na zbiórkę.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb