Ogłoszenia parafialne 28 kwietnia 2024 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 . Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800 , w niedzielę o godz.1600 . Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych….

3. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800, za wyjątkiem 3 maja, W Leśniówce Msza św. w środę o 1530 po niej majówka pozostałe dni tygodnia, majówka w Leśniówce o godz. 1845.

4. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę dodatkowo o godz. 1300, odbędzie się Msza św. przy kaplicy w Chorkówce (na dole). Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, możliwość spowiedzi przed Mszą św., ze względu na przypadającą w piątek uroczystość, w sobotę do południa odwiedzimy chorych po domach.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Buczek Michał, Woźniak Edyta, Kozielec Lucyna, Kłodowska Bogumiła, Samborowska Zofia

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym o godz. 1600

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

9. W tym tygodniu zmarł Konrad Delimata. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 1400. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb