Ogłoszenia parafialne 7 kwietnia 2024 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 7 kwietnia 2024

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Po nim Msza św.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

3. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800. W Leśniówce w środę o 1530 .

4. Jutro (przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

W sobotę 13 kwietnia po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo różańcowe w intencji parafii i ojczyzny, a po nim spotkanie z Akcją Katolicką.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Buczyńska Agnieszka, Gęsiak Agata, Pudło Małgorzata, Rogalska Ewelina, Klecha Renata.

6. We wtorek zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem uczniów kl. VIII, w środę będą mieli spotkanie w Zręcinie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: Danuta Sobczak. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi jej łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb