Ogłoszenia parafialne 26 maja 2024 r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maj 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Obchodzimy dzisiaj Dzień Matki, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach. Wypraszajmy dla żyjących Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych radość życia wiecznego. Na stoliku z prasą jest do nabycia specjalny numer „Gościa Niedzielnego” pt. „Święte Matki, Matki Świętych” zachęcam do nabycia w cenie 14 zł.

2. W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: rano o 730. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 900 w Leśniówce. Po przyjściu do kościoła w Żeglcach Msza św. i po południu o 1600 Msza św. w Żeglcach dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Pierwszy ołtarz w Leśniówce przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych z Leśniówki. W Chorkówce, drugi i trzeci ołtarz przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych z Chorkówki, i czwarty ołtarz w Żeglcach rodzice dzieci pierwszokomunijnych z Żeglec. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia.

3. Od piątku przez najbliższy tydzień po Mszy św. i Litanii, procesja z Najświętszym Sakramentem.

4. W przyszłą niedzielę, jako wspólnota parafialne będziemy obchodzić jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich prałata Jana na Mszy św. o godz. 1100. Będziemy dziękować Bogu za 50 lat posługi ks. Jana, z czego 41 w naszej parafii. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy w tej intencji. Procesja Eucharystyczna będzie po Mszy o godz. 1600.

5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jest udzielona dyspensa.

6. Zmiana tajemnic różańcowych w czerwcu odbędzie się w drugą niedzielę 9 czerwca.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Słota Iwona, Serwa Zofia, Liwosz Katarzyna, Król Urszula, Trybus Janusz

8. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800 (z wyjątkiem czwartku) w Leśniówce w środę o 1530.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb