Ogłoszenia parafialne 2 czerwca 2024 r.

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś przypada dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to szczególny dzień, dziękczynienia za 50 lat posługi kapłańskiej ks. Prałata Jana Luchowskiego

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o 1800 poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci

3. W piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rano odwiedzimy chorych po domach z racji pierwszego piątku.

4. Msze św. w tym tygodniu cały tydzień o 700 i o 1800. W Leśniówce w środę o 1530 w czwartek o 1630, zakończenie oktawy i piątek o 1530.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu w sobotę na godz. 800 proszę: Półchłopek Małgorzata, Półchłopek Agnieszka, Dubis Anna, Pazdra Anna, Wityńska Beata.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb