Złoty jubileusz kapłaństwa ks. prałata Jana Luchowskiego.

2 czerwca w Niedzielę Dziękczynienia ks. prałat Jan Luchowski obchodził jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich. Wspólnie z zaproszonymi księżmi, parafianami i gośćmi dziękował Bogu za swoje powołanie i 50 lat posługi duszpasterskiej.

15 czerwca 1974r. przyjął święcenia kapłańskie. Piękny i zacny to jubileusz. Przyjmij księże Janie serdeczne podziękowania za 50 lat Twojej posługi z tego 41 lat w naszej parafii. Życzymy Ci aby Dobry Bóg obdarzał Cię zdrowiem, radością i pokojem, a Matka Boża i Twój Święty Patron czuwali nad Tobą i wypraszali wszelkie łaski, abyś mógł przez dalsze lata służyć nam swoją obecnością, modlitwą, życzliwością i dobrym słowem.

Na uroczystości gościli księża z dekanatu, księża, którzy pracowali w naszej parafii jako wikariusze, siostra Vianeja z krośnieńskiego hospicjum, a także księża krajanie z Leżajska rodzinnego miasta naszego Jubilata. Ks. proboszcz z leżajskiej fary zaprosił prałata Jana na mszę jubileuszową w jego rodzinnej parafii 23 czerwca br.

Podziękowania i życzenia składali Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, dyrektor GCKCiS Małgorzata Wierdak, przedstawiciele sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych należących do parafii tj. Leśniówki, Chorkówki i Żeglec, przedstawiciele grup działających przy parafii: Akcji Katolickiej, ministrantów, scholii i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb